Člověk bez maturity jako by nebyl?


Existuje několik typů lidí, tudíž i několik názorů na tohle téma. Nejčastěji se určitě setkáváme s těmito dvěma názory:

·         “Vzdělání je důležité, bez něj se nikdy neuplatníte v životě.”

·         “K čemu je vzdělání? Vždyť několik miliardářů nemá ani maturitu.”
učení zeměpisu

Jsou to dva různé názory, avšak v každém je část pravdy. Nejdřív bych se zaměřila na první odrážku, tudíž, že bez vzdělání nemůžeme žít. Ano, je to z části pravda. Už třeba když ze školy odejdeme a budeme si chtít najít práci, většinou všude požadují středoškolské vzdělání nebo alespoň to s výučním listem. Proto se hodně lidí vydá svou vlastní cestou a začne podnikat. Ne vždy se jim to ovšem vyplatí a mohou dopadnout hůř, než předpokládali. Pozitiv na tom chodit do školy a potom teda i mít nějaké vzdělání, je spousta. Mezi ně patří třeba to, že se naučíme toho stereotypu, který někomu může lézt na nervy, ale rozhodně nás to připraví na život. Protože v práci je důležité, abychom včas ráno vstali a naučili se celý den fungovat. Tedy pokud si nebudeme vydělávat jako OSVČ a nebudeme páni svého času.

A když bych se měla zaměřit na druhou odrážku. Špatně nacházím nějaké plusy na tomto názoru, jelikož si spíše stojím za tím, že dokud nám to půjde a budeme mít zájem, měli bychom do školy chodit. Každopádně abych se vrátila k tématu druhé odrážky. Tímto argumentují především mladí lidé, kteří nedokončí střední školu a vydají se na cestu podnikání. Pravděpodobně vidí vizi miliard na účtu, ale to samozřejmě není jen tak. Třeba ani takoví fotbalisti nebo boxeři to nemají jen tak. Museli se k tomu dopracovat a pořád se zlepšovat. Není to jen tak jednoduché, stát se ze den na den milionářem, musíme si projít nějakým postupem a třeba i vystřídat několik zaměstnání, tedy pokud nám ty peníze nepadají samy do klína.
studijní pauza

Každý máme právo na vlastní názor, ale je důležité, abychom se chovali podle sebe a ne podle názorů někoho jiného. Pokud nás škola nebaví a nejde nám to, tak ano, řekneme si “proč tam chodit”? Ale jednou jsme studenti a tak to přece nebudeme zvládat a dotáhneme to do konce!


© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress