Rubriky
Mobil

Chytrý telefon

Můj mobilní telefon jsem si přála, když mi bylo asi patnáct let. V té době sice ještě mobilní telefony nebyly tak rozšířené, jako dnes, ale i tak si ho přála, ale bohužel se mi to nesplnilo. A když jsem si na Vánoce jako jediný dárek přála mobil, tak jsem ho bohužel nedostala. Dostala jsem místo toho pouze samé knihy anebo oblečení. Vůbec si nedokážete představit tu bolest, jakou jsem cítila v srdci. Opravdu jsem měla za to, že mobilní telefon na Vánoce dostanu. Ovšem ale tohle nebylo všechno smutné, co jsem na Vánoce zažila. Bohužel jsem ihned ztratila jednu knihu, kterou mi dala maminka na Vánoce. Bylo mi to opravdu líto, protože jsem ji chtěla ukázat své kamarádce. Vzala jsem jí tedy ven, ale bohužel jsem ji asi nechala někde položenou, tak ji někdo vzal. A opravdu mi doma rodiče nadali. A abych vám pravdu řekla, měla jsem velmi přísné rodiče.

V mobilu najdete mnoho informací.

A možná kvůli tomu, že rodiče byli přísní, tak mi ani nedovolili mít mobilní telefon. Oba dva se sice mobilní telefony měli, a to už docela i kvalitní, ovšem mě stále drželi zkrátka. Řekli mi, že když budu mít mobilní telefon, že se potom nebudu ve škole vůbec snažit a budu propadat. Jenomže to byli na omylu. Já jsem měla za to, že když budu mít mobilní telefon, tak se budu učit lépe.

S mobilem je vše rychlejší.

Tohle jsem jim slibovala, jak jsem mohla, ale bohužel mi to nikdy nevyšlo. A mobilní telefon jsem si musela koupit až ze své brigády, kdy mi bylo asi sedmnáct let. Nyní už mám ale dokonalý mobil, mám takový chytrý telefon, který mi vyhovuje a mohu s ním dělat taky fotky. Anebo s ním pracovat. Já totiž velmi často pracuji na home office, takže se mi kvalitní a chytrý telefon vždycky hodí. A když to vezmu kolem a kolem, tak není nad mobily. Spojí nás pokaždé s tím, se kterým chceme mluvit. Vzpomínám na ty doby, kdy nebyl mobil. To potom byly domluvy s lidmi opravdu složité. 

Rubriky
Mobil

Mobil jako parťák

Vždycky jsem chtěla nějaký kvalitní mobilní telefon, který mi bude dělat společnost. Vy si jistě říkáte, že společnost má člověku dělat zase další člověk. Jenomže u mě to takhle bohužel ale neplatí. Žiji na vesnici, kde opravdu moc lidí není. Sice jsou tady lidé, ale jsou opravdu v takovém věku, že to jsou většinou samí senioři. A když je tam náhodou někdo mladší, třeba například v mém věku, tak většinou nemají čas anebo jsou stále v práci. Já mám totiž v práci takovou, že pracuji z domu, takže mám spoustu volného času a můžu si udělat v volno opravdu kdy chci. A když chci dlouhé volno, tak si ho udělám. Jenomže když si udělám volno sama na sebe, tak bych nejraději chtěla být s přáteli. Proto jsem opravdu ráda, že existuje mobilní telefon, ve kterém hraji různé hry anebo taky volám své rodině. Mě tohle baví a já si říkám, že kdyby nebyl mobilní telefon, tak jsem asi stále sama.

Mobil je můj parťák.

A právě díky mobilnímu telefonu udržuji všechno v kupě, že velice často volám rodině anebo přátelům. Jenomže volání přes mobilní telefon není to úplně pravé ořechové. Taky bych si ráda s někým vyšla někam ven. Jenomže jak už to, tak bývá, tak ne vždycky se zadaří, ale i tak jsem ráda, že mám možnost alespoň obden zavolat své nejlepší kamarádce, která bydlí sto kilometrů od mého domu. Ona si tam odstěhovala za partnerem a taky za prací. A s tím nic už neudělám. Takže jsem ráda, že mi zbyly alespoň mobilní hry.

S mobilem často fotím.

Taky hrajete někdy na mobilu nějaké hry? Já jsem se tímto nakazila od mého bratra, který mě naučil hrát mobilní hry. A já nevím, jestli mu mám děkovat nebo být na něj naštvaný. Copak může dospělá žena stále hrát hry na mobilu? No, každý jsme nějaký, a to svět nezmění. Ale abych se vám přiznala, tak mě vůbec nevadí, že často hraji mobilní hry, sice je to na hraně, ale budiž. Ale taky by bylo lepší, kdybych ty hry mohla s někým blízkým hrát. Uvidím, třeba někoho díky hrám potkám. 

Rubriky
Mobil

Ztrácení mobilu

Mobilní telefon je pro mě opravdu hodně důležitý. A taky jsi ale vzpomínám na ty časy, kdy jsem stále dokola ztrácela mobilní telefon, protože jsem vůbec na mobilní telefon nebyla zvyklá, takže jsem byla hodně zapomnětlivá a kamkoliv jsem mobilní telefon položila, tam jsem ho bohužel taky nechala. Asi za rok jsem ztratila dva anebo tři mobilní telefony.

Často někde nechávám mobil.

Proto mi taky rodiče začali kupovat takové mobilní telefony, které byly z druhé nebo dokonce i z druhé ruky Takže celé dětství, asi až do šestnácti let, jsem měla stále takové staré oprýskané mobilní telefony, za které jsem se samozřejmě hodně styděla. Jenomže co jsem mohla dělat, když jsem všechny skvělé mobily ztratila? A za svůj život jsem ztratila čtyři kvalitní mobilní telefony. Nyní, v dospělosti je to už sice o něco lepší, ale stejně se mi někdy stane, že mobilní telefon někde nechám.

V mobilu mám dost aplikací.

Naštěstí ale dnešní době je už to takové, kdy lidé nalezený mobilní telefon většinou vrátí. Zatím se mi stalo že se během roku už sedm krát, kde jsem někde zapomněla mobilní telefon. A to hlavně v trafice anebo někde v práci. Zatím se mi vždycky pokaždé mobilní telefon vrátil. A jsem samozřejmě ráda, protože nyní už vám kvalitní mobilní telefon, což by mě opravdu hodně mrzelo, kdyby mi ten mobilní telefon nikdo nevrátil. Takže jsem opravdu vděčná vždycky všem poctivým lidem a všem nálezcům, kteří se chovají čestně a poctivě a mobilní telefon vždycky na příslušné místo vrátí. Opravdu paní v trafice mě už dobře zná, že tam lidé většinou nosí mobilní telefon, když ho najdou, protože ví, že paní v trafice už o tomhle ví. A už z toho máme srandu, ale vím, že jednoho dne budu mít opravdu velkou smůlu a drahý mobilní telefon mi nikdo nevrátí. I když to tak vezmu, tak možné hledání by asi bylo lehké, vzhledem k tomu, že mobily už mají i sledovací zařízení.

Rubriky
Mobil

Mobily jsou důležité

Asi většina z nás už má aspoň jeden mobil. A někdo jich má klidně i víc. A i ten, kdo mobil nemá, ho už určitě aspoň viděl nebo o něm slyšel. Takový mobil je totiž hodně dobrá věc. A tak si ho často koupíme. Aby bylo možné nás zastihnout a abychom i my mohli zavolat ostatním, když je třeba. Mobil je teda něco, co nám slouží. A slouží většinou dobře, pokud nám neupadne a nerozbije se. A když se rozbije? Tak se zkrátka koupí další. Dneska už na tom přece vůbec nic není.

chytrý telefon

S takovým telefonem se dá dovolat skoro ze všech míst, na kterých můžeme být. Můžeme volat, když chceme, i když to potřebujeme, i když nechceme, ale musíme. To je úplně jedno. Stačí vymačkat číslo nebo ho najít ve svém seznamu kontaktů a začít do toho přístroje mluvit. A mluvit do něj můžeme celou věčnost. A když máme kredit, ten na druhém konci nás slyší. A když kredit dojde, můžeme mluvit dál, jenomže nás už nikdo jiný neuslyší. Jedině snad ten, kdo je zrovna blízko nás. Anebo můžeme jenom poslouchat a slyšet toho, koho chceme, i když je třeba neskutečně daleko. Takže nejsme nikdy sami, ani když jsme sami. Vždycky si můžeme s někým popovídat, když si chce ten druhý taky popovídat a nepoloží nám to. A když to položí, stačí vytočit další číslo. Teda vymačkat ho.

youtube na iphonu

Ale mobil toho dneska umí už i o hodně víc. Podle toho, jak je moderní. A tak můžeme někomu taky poslat vzkaz v podobě SMS. Nebo mu můžeme poslat e-mail, nebo napsat na Messenger nebo mu něco sdělit přes sociální sítě.

A když se nechceme s nikým kontaktovat, můžeme tady třeba docela obyčejně hrát hry. I to mobil umí. A umí toho ještě dost a dost. Tolik, že je vlastně divné, jak málo může někdy takový mobil stát. I když čím je levnější, tím to může vyjít dráž. Mobil třeba za korunu nám nedají jenom z lásky a oberou nás na něčem jiném.

Ale to je jedno. Hlavně že mobily máme.

Rubriky
Mobil

Tři zábavné a neobvyklé hry pro operační systém Android

Hogwarts Mystery

Jste milovníky série Harry Potter, ať už knižní či filmové verze? Pak si tuto hru zamilujete. Ve hře hrajete za žáka prvního ročníku Bradavic, kde se snažíte odhalit velké tajemství. Hra má velmi propracovaný hlavní příběh a k tomu celou řadu vedlejších úkolů, které musíte plnit. Budete chodit na hodiny lektvarů, přeměňování či létání, starat se o své vlastní kouzelné tvory, bojovat v duelových soubojích, hrát zápasy famfrpálu a ve speciálních úkolech můžete získat nové oblečení pro svou postavu či nový nábytek do své kolejní ložnice. V této hře je stále co dělat a co objevovat, a zabaví vás opravdu na dlouhé týdny i měsíce. Hra je zdarma, a máte v ní možnost si za reálné peníze dokupovat různé výhody, ale není to nezbytné, hra je hratelná i bez toho, aniž byste za ni utráceli.

mobil

SongPop2

Pokud milujete hudbu a orientujete se jak ve starších melodiích, tak v nejnovějších trendech, zřejmě v této hře zazáříte. Máte zde možnost vyzvat hráče po celém světe v duelu o to, kdo rozpozná názvy či interprety více písniček. Volíte si vždy playlist, z kterého chcete písně poznávat. Na výběr je několik stovek playlistů, které si kupujete za mince, které získáte výhrou nad svým protihráčem. Playlisty jsou zaměřené buď na jednotlivé autory, hudební období podle let nebo tematický. Najdete tu ale i originální playlisty, jako třeba písně, které začínají slovem „The“ nebo písně, které mají ve svém názvu barvu a podobně. Nejen že si užijete spoustu zábavy, ale ještě získáte tipy na nové písničky! Základní verze je zdarma, VIP verze stojí 149 Kč měsíčně.

mobil

Just dance

Tady budeme trochu podvádět. K této hře totiž potřebujete kromě mobilu ještě stolní počítač nebo notebook. Možná znáte hru Just dance, která je určena pro Xbox, Playstation, Nintendo nebo Wii. Tvůrci přišli s verzí pro mobilní telefony, aby potěšili ty, kteří žádnou konzoli nevlastní. Jedná se o taneční hru, kdy vám na obrazovce počítače či notebooku běží taneční choreografie, kterou opakujete s mobilem v ruce. Mobil snímá vaše pohyby a dle toho vám přiděluje bodové hodnocení. Skvělá a zábavná hra, kterou můžete hrát i s několika dalšími kamarády. Základní verze je zdarma, ale bohužel vám umožní zatančit si jen jednu písničku denně. Placená verze, která vám poskytne neomezené množství písniček stojí 149 Kč měsíčně.