Rubriky
Hry

V lese

Když se mi narodilo dítě, tak jsem byla v sedmém nebi. A taky jsem si opravdu hodně oddychla, protože jsem si řekla, že už konečně nebudu muset všude tahat to své veliké břicho, které mi opravdu všude překáželo. Ani nevíte, kolik jsem přibrala. A přibrala jsem třicet dva kilogramů, a to během těhotenství. To jsem vždycky byla ale taková, že jsem dbala opravdu na štíhlou linii a zdravý životní styl. I když jsem stále zdravě jedla, tak stejně se mě ta kila držela. Nakonec to všechno dopadlo naprosto skvěle a já díky tomu, že jsem si se svým dítětem budete často hrála a jezdila na dlouhé procházky, tak jsem přebytečná těhotenská kila shodila velice rychle, a to během jednoho roku.

Puzzle taky hrajeme.

Byla jsem ráda, že už konečně nemusím všude tahat ty svoje špeky a poporodní kila, takže jsem taky byla překvapená, že vážně stačí si s dětmi hrát opravdu často a uvidíte, jak kila sama dolů půjdou. A nyní synovi jsou není roky a oba dva máme rádi hry. A nejraději hrajeme panáka anebo chodíme běhat do lesa.

Často hraji hry.

V lese je taky opravdu veliká zábava, a to hlavně v tom, že si můžete ze šišek stavit různé cestičky anebo domečky. Tohle mě naučil můj syn, protože chodí do školky. Syn mi řekl, že v lese se školkou hrají různé hry anebo staví domečky. Takže jsem chtěla, aby mi to syn ukázal, že to třeba můžu taky dělat s ním. A je to opravdu velká zábava. Stačí do lesa zajít na čerstvý vzduch a tam si děti opravdu hodně vyhrají. Můžou tam děti běhat mezi stromy, takže nejenom že mají děti opravdu dostatek pohybu, ale taky je to baví. A taky se se synem bavíme u toho, že chodíme do naší lesní posilovny, kde je v lese krásná posilovna, takže člověk se opravdu tam zabaví a dokonale si protáhne své tělo. Takže pokud i vy hledáte něco, jak zabavit děti a aby taky měly zdravý pohyb, tak les je naprosto ideální. 

Rubriky
Hry

Široký výběr virtuálních her

Zařízení a jejich výkon

Hraní her na elektronických zařízeních je velmi oblíbené, protože při nich můžeme začít mnoho zábavy, dobrodružství, akce a tak dále. Je to záležitost dostupná pro širokou veřejnost, což je také důvod, proč jsou tak rozšířené. Zařízení, kde si je můžeme vychutnávat je více, přičemž každé má odlišné parametry. Třeba takový mobilní telefon má výhodu v tom, že jej můžeme stále u sebe a některé hry jsou velmi dobře zpracované s dobrou grafikou.

hraní na notebooku

Mezi nejvíce rozšířené se řadí počítačové hry. Počítač zvládá i velmi náročné programy, přičemž s herním zařízením nebude s výkonem problém. Vzhledem k ovládání myší a klávesnicí je tu mnoho možností, jak rozvrhnout ovládací klávesy, kterých může být dost velké množství. Dále tu máme herní konzole, které jsou k tomuto účelu speciálně vyvíjené. Ovládání nejčastěji probíhá přes joystick, což má své výhody. Zároveň každé jednotlivé zařízení v dané kategorii má určitý výkon.

Mnoho her

Každého člověka zajímají jiné hry, přičemž každý má zároveň jistou oblíbenou kategorii. Jak si vybrat nějakou novou hru, která nás bude bavit? V dnešní době to není nic složitého, protože na internetu je velký výběr. Rovnou zde můžeme i nakupovat, přičemž takový Steam je velmi oblíbený obchod, na kterém je velký výběr a můžete zde bez obav dát své peníze. Následně si ji stačí stáhnout, spustit a do je vše, takže proces je to velmi snadný, bez toho, aniž bychom museli někde chodit do obchodu a podobně.

herní konzole

Ke každé hře jsou tu recenze, podle kterých můžete předběžně usoudit, jestli by Vás zajímala. Následně je dobré podívat se třeba na YouTube, kde si můžete prohlédnout, jak tuto hru někdo hraje, kde přesně vidíte, o co jde. Takto je mnohem větší šance, že nás bude opravdu bavit a vydržíme u ní dlouhou dobu. Cena je individuální, přičemž někdy i za vyšší cenu opravdu stojí za to.

Rubriky
Hry

Hry na ven i na doma – Pan čáp ztratil čepičku a Všechno lítá, co peří má

Doma, ale i venku si můžete společně užít hodně zábavy při hře Pan čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku? Děti se při ní naučí hravou formou poznávat barvy. Jak se hraje? Existuje více verzí. Zde je jedna z nich. Hráči se postaví do půlkruhu a vybere se jeden, který bude hrát čápa. Ten jde od skupinky několik kroků (cca tři) dál. Ostatní hráči jsou žáby. Říkají říkanku: „Pan čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku?“ Čáp odpovídá nějakou barvu – třeba „červenou“. Všichni se hned rozeběhnou do okolí, aby našli a dotkli se oné červené barvy, a tak se před čápem ochránili. Komu se nepodaří vyřčenou barvu někde objevit nebo kdo nalezne barvu jako poslední, může ho čáp chytit. Chycený hráč se potom stává čápem. Pokud čáp nikoho nechytí, zůstává čápem stále on.

děti v parku

Pro domácí prostředí, kde není tolik prostoru a místa jako venku, je lepší verze, kdy čáp po vyslovení barvy ztracené čepičky nikoho nechytá. Čápem se pak stane ten hráč, který danou barvičku nenajde nebo ji nalezne jako poslední. Druhá hra Všechno lítá, co peří má je klidnější, co se týká pohybu. Zaměřuje se na naši pozornost a soustředění. Hráči si sesednou do půlkruhu a jeden jako vyvolávač říká: „Všechno lítá, co peří má.“ Při tom si všichni do rytmu říkanky poklepávají dlaněmi na kolena do té doby, než vyvolávač zvolá onu větu, na kterou všichni soustředěně čekají: „Pes lítá!“ Ten, kdo se nechá nachytat a zvedne ruce nad hlavu, jako že souhlasí s tím, že pes lítá, vypadává ze hry.

malá hráčka

Vyvolávač pokračuje dalšími zvoláními, například: „Letadlo lítá!“ V tomto případě je zvednutí rukou správné. Naopak vypadává ze hry ten, který ruce nad hlavu nezvedl. Hra se stává složitější na pozornost, když se postupně vyvolávačova zvolání zrychlují. Vyhrává ten hráč, který ve hře zůstal jako poslední – nejbystřejší. Vystřídá pak vyvolávače a hra může začít znovu.

Rubriky
Hry

Fifa 2020

Určitě každý z Vás už v minulosti slyšel o Fifě a není ani divu, jelikož Fifa 2020 je už dvacátýmsedmým dílem v pořadí celé herní série. Jako první byla na trh klasicky uvedena demo verze a to bylo 10. září 2019. Plná verze hry pak byla vydána 27. září 2019 pro následující platformy: Microsoft Windows, Xbox One, Nintendo Switch a Playstation 4. Na vývoji této hry se opět podílelo studio Electronic Arts a vydána byla společností EA Sports. Hlavní tváří herního titulu byl záložník z Realu Madrid a byl na obalu základní verze hry. U Champions edice byl jmenován obránce z FC Liverpool Virgil van Dijk a u verze Ultimate byl hlavní tváří legendární francouzský útočník Zinédine Zidane.
fotbalový stadion
Jedná se o sportovní videohru zaměřenou do fotbalového prostředí. Od předchozích dílů se Fifa 2020 nějak zásadně nemění. Co Vás ale určitě po prvních dojmech ve hře zaujme je rozhodně Volta Football. Oproti klasických fotbalových zápasů si v tomto režimu zahrajete pouliční a futsalové zápasy s menším počtem hráčů a rozhodně to stojí za vyzkoušení. Voltu Football si budete moct vyzkoušet hned v několika lokacích jako jsou např. parkoviště a skladiště v různých zemích (Barcelona, Berlín, Tokio, Los Angeles, Londýn a spousta dalších). Největší předností tohoto herního módu jsou různé hráčské triky a finty, které opravdu obohatí herní zážitek. Ve hře také samozřejmě nechybí ani kariéra. Své zlepšení se dostalo jak v hráčské kariéře, tak i v té trenérské. Tento herní titul byl vylepšen především o lepší fyziku míče a hráčů. Novinek se také dočkáte u standardních situacích (přímé kopy a penalty). Ve Fifě 2020 se můžete těšit na více jak třicet oficiálních fotbalových lig, sedmset týmů a bez mála skoro dvecettisíc hráčů.
záběr na fotbalový míč
Rozhodně doporučujeme si hru Fifu 2020 vyzkoušet na vlastní kůži a udělat si tak vlastní názor. Své fanoušky si jistě najde.