Rubriky
Zahrada a dům

Jak správně navrhnout interiér

Při návrhu nového domova je důležité dbát na to, kdo všechno tam bude bydlet, a jak se bude prostor využívat. S výsledným návrhem vám může pomoci zkušený bytový architekt, ale základy si musíte promyslet sami.

Práce s prostorem

Na začátku si musíte uvědomit, že vše co máte, je určitý prostor, na kterém můžete budovat. Je třeba jej rozvrhnout tak, aby se každé místnosti dostalo tolik místa, kolik potřebujete.

byt v bílé

Koupelna

Co se koupelny týče, měla by být dostatečně prostorná, aby se do ní vešlo vše, co potřebujete. Dáváte přednost koupání, nebo se raději sprchujete? Chcete mít koupelnu dohromady s toaletou, nebo zvolíte raději obojí odděleně? Záleží na počtu členů domácnosti. V případě, že je vás více, je dokonce lepší zařídit v domě záchody dva, aby nedošlo k momentu, kdy jeden vykonává potřebu, a druhý mu nervózně buší na dveře s tím, že potřebuje taky.

Ložnice

Ložnice, aneb místo určené ke spánku je důležité, ale nevyžaduje tolik prostoru, jako jiné místnosti. Máte-li tedy k dispozici méně prostoru, uberte na ložnici, a využijte jej jinde. Bohatě vám postačí místo na postel, šatní skříň, a prádelník. Co se dětského pokoje týče, tam už bude potřeba více prostoru na hraní. Máte-li více dětí, je lepší udělat více menších pokojů, aby mělo každé z nich svůj vlastní prostor a soukromí. Velký prostor je sice skvělý na hraní, ale v budoucnu vaši potomci více ocení klid a soukromí.

moderní kuchyně

Obývací pokoj a kuchyně

Někdo tvrdí, že by tato dvě místa měla být oddělená, jiní je zase rádi spojují v jedno. Co se více líbí vám, to záleží jen a jen na vás. Obecně vzato pokud máte dost prostoru, můžete mít zvlášť velký obývací pokoj, i velkou kuchyni. Pokud se však nabízí méně místa, spojením těchto dvou místností vytvoříte dojem otevřeného prostoru. Můžete také obojí oddělit francouzskou stěnou, a mít tak prostory spojené, či oddělené dle nálady.

Co se správného rozvržení, návrhu a výsledné práce týče, bude nejlepší se obrátit na zkušenou firmu, která se o vše postará za vás. Jednou z nejlepších možností, které se nabízí je firma Evalofa, která vám za pomoci odborníků pomůže vybudovat dokonalý domov.

Rubriky
Zahrada a dům

Zažijte přítomnost predátorů na vlastní kůži

Jestliže máte děti, tak jste zajisté projeli již mnoho ZOO a viděli nespočet nejrůznějších zvířat. Naše země je na ZOO bohatá a můžete ji najít téměř v každém větším městě, nebo přinejmenším blízko něj. Pokud už vás ale nebaví dívat se stále na stejná, opakující se zvířata, tak byste měli vyzkoušet něco nového, netradičního a skutečně zajímavého.

Krokodýlí ZOO Protivín vám nabízí nezapomenutelný zážitek a místo, kde najdete nejvyšší koncentraci těchto prehistorických ještěrů. Najdete zde totiž přes 120 krokodýlů 22 různých druhů. ZOO sice není prostorově příliš velká, ale najdete uvnitř ní něco, co nikde jinde v Čechách neuvidíte. Navíc díky pravidelným akcím pro všechny a akcím pro školy si můžete zážitek skutečně vychutnat a nikdy na návštěvu nezapomenout. A čekat na vás bude také jejich krásné muzeum, které najdete přímo v areálu ZOO.

Na co všechno se můžete při návštěvě těšit?

Kromě běžné či školní návštěvy si můžete zařídit také návštěvu s průvodcem, který vám řekne vše zajímavé o všech zvířatech, které tam uvidíte. To ale není všechno. Když navštívíte ZOO v určité dny, zažijete sílu a krásu těchto zvířat téměř na vlastní kůži.

1.      Každou středu se od 11:00 a potom od 14:00 hodin koná krmení gaviálů indických, nebo gaviálů sundských. Ti se řadí mezi největší druhy gaviálů, kteří jsou chovaní mimo své přirozené prostředí.

2.      Každou sobotu probíhá v ZOO krmení krokodýlů ve stejných časech jako ve středu, a to krokodýla mořského, kterému říkají Golem a největší skupiny krokodýlů kubánských. Podívat se tak můžete na boj o jídlo 21 krokodýlů v jednom teráriu.

3.      Každou neděli je možnost vyfotografovat se s mládětem krokodýla filipínského.

Kromě těchto pravidelných aktivit samozřejmě ZOO pořádá také další akce, které souvisí především se křty jejich nových přírůstků. O tom najdete v danou dobu informace na jejich webových stránkách. Z vlastní zkušenosti můžu skutečně doporučit jít se podívat na krmení Golema, které je doopravdy nezapomenutelné. Jedná se totiž o největšího krokodýla chovaného v České republice a skutečně to stojí za to.

Rubriky
Zahrada a dům

Domácí vinotéka aneb In vino veritas

Víno se pije již od pradávna. Byli to již staří Egypťané, kteří znali jeho sílu a moc. V naší zemi jsou počátky vína datovány až do 3. století po Kristu, kdy k nám víno bylo dovezeno Římany. Kněžna Ludmila zajistila šíření vinné révy v Čechách. Podstatný zlom nastal ve 13. století, kdy začala vznikat velká vinařská centra v Čechách i na Moravě – Mikulov, Znojmo, Litoměřice, Mělník apod.
 
Známý milovník vína císař Karel IV. dokonce nařídil zakládání vinic a zajistil jejich osvobození od daní. Však kdo by si rád neposeděl u sklenky vína…?

korek
 
Parametry pro výběr domácí vinotéky
 

  1. Dle druhu vína (červené či bílé) – jde o to, že bílé víno potřebuje jinou teplotu, než je tomu u vína červeného, zde je tedy rozhodující, jaké víno hodláte skladovat ve své vinotéce, jestliže jen bílé či pouze červené, vhodnou volbou je pro vás jednozónová vinotéka, jestliže budete skladovat oba druhy vína, pak je třeba zakoupit tzv. dvouzónovou vinotéku.

 

  1. Metoda chlazení – na výběr máte ze dvou typů, a to termoelektrické či kompresorové – pracuje na stejné bázi jako převážná většina ledniček i mrazniček. Předností je výkonnost, úspora a tichý chod. Naopak termoelektrické je výkonnostně pomalejší, má hlučný chod a vyznačuje se značnou spotřebou elektrické energie. Pozitivem je velmi přijatelná cena.

 

  1. Velikost vinotéky – velikost neboli kapacita závisí na počtu láhví, což se odvíjí na základě vaší spotřeby i představy o množství vína, lze zakoupit vinotéku jak pro čtyři láhve, ideální pro začátečníky, tak samozřejmě i pro více láhví, k dispozici jsou i vinotéky, kde je možné uskladnit i nedopitou láhev vína či víno s karafou.

víno
 

  1. Umístění – v prodeji jsou na výběr vinotéky jak vestavné, tak i volně stojící, nicméně platí zásada umístění mimo dosah slunečních paprsků, taktéž mimo dosah sálajícího tepla – z trouby, z varné desky či z topení, rovněž není vhodné umístění vinotéky v místnosti, kde je teplota vyšší jak 22 stupňů či naopak nižší jak 10 stupňů.

 

  1. Nezanedbatelné informace – samotná konstrukce hraje důležitou roli, je podstatné, aby nedošlo k propustnosti světla, což má vliv na kvalitu vína, ideální jsou police ze dřeva, které tak efektivně udržují potřebnou vlhkost při skladování, je lepší volit vinotéku mající dveře z tónovacího skla nebo s UV filtrem, aby tak nedošlo ani k proniknutí slunečních paprsků. Design a praktičnost hrají značný význam.

 láhve
 
 
Šťastnou ruku při výběru. Na zdraví!

Rubriky
Zahrada a dům

Nevítaní návštěvníci v našem domově

Jsou malí, ale dokáží se vloupat do soukromí našeho domova a pěkně nás potrápit. Nevítaní návštěvníci našich příbytků si pochutnávají na zbytcích, sají naši krev a také dokáží být nebezpeční. V obchodech si můžeme zakoupit spoustu chemických prostředků na jejich likvidaci, ale máme-li malé děti nebo zvířecí mazlíčky, bojíme se je použít. A bojíme se oprávněně, protože otravy těmito prostředky patří v domácnostech k nejčastějším!

JAK SI PORADIT?
Samozřejmostí je udržovat svůj domov v naprosté čistotě, tedy nezapomínat na pravidelný a pečlivý úklid, hlavně v případě lezoucího hmyzu. Proti létajícímu hmyzu jsou nejlepším a nejúčinnějším řešenímsítě do oken a dveří. Dříve než povoláte na vypuzení hmyzu odbornou firmu, vyzkoušejte pro nejznámější druhy hmyzu některépřírodní způsoby:

Moucha domácí
Živí se našim jídlem a roznáší tisíce bakterií. Přírodní pomoc:
·         aromaterapie – éterický olej z citrusů, skořice a hřebíčku
·         vysazení afrikánů, muškátů, levandule, bazalky či máty – mouchy je nesnáší

Komár
Přenáší mnoho nemocí, i lymskou boreliózu. Platí na něj:
·         elektronický odpuzovač komárů
·         elektrické odpařovače s dlouhodobým uvolňováním insekticidních látek

Mol
Najdeme-li mola v potravinách, nezbývá než je vyhodit. Mol šatní dokáže zlikvidovat naše oblečení. Mimosezonní oblečení uzavírejte do igelitových obalů.Jak zlikvidujeme my jeho:
·         do skříní pověste nástrahy proti molům s vůní levandule, zakoupené v drogerii
·         nebo plátěný sáček s levandulí, skořicí, hřebíčkem, případně s rozmarýnem

Mravenec
Má skvělý čich a chutnají mu dobroty, proto nikde nenechávejte zbytky jídla a pití. Co mu nevoní:
·         skořice, majoránka, hřebíček, pepř, chilli, máta, pálivá paprika na okenním rámu a na mravenčí cestě

Šváb
Nebezpečný noční tvor, který přenáší zárodky těch nejošklivějších nemocí. Zkusit můžete:
·         nádoby se sladkou tekutinou, do které spadne a utopí se

Rubriky
Zahrada a dům

Bazén zapuštěný v terénu zahrady

Pokud se rozhodnete zapustit bazén ve vaší zahradě do země, započněte z úpravou terénu už na jaře. Aby byl s příchodem prvních teplých dnů v provozu. Klíčová je volba jeho materiálu, protože ta bude určovat jeho následnou životnost. Bazény mohou být z laminátu, betonu, plastu či fólie. Pokud zvolíte zahradní bazén laminátový, vydrží i 40 let. A jeho povrch bude pořád dokonalý. V současné době se bazény dají vhodně nadstřešit a tak se prodlužuje koupací sezóna až o dva měsíce.
Nadzemní zahradní bazén
Snadnější přístup do vody, který zapuštěný bazén umožňuje, ocení především děti. Dají se do něho skákat šipky a relaxovat s kamarády na okraji bazénu. Rovněž v zahradě vypadají lépe, protože nebrání ve výhledu. Pokud je terén zahrady svažitý a jeho vyrovnání by stálo hodně úsilí, je možné zabudovat bazén polozapuštěný. Buď vytvořením terasy, kdy se zapustí jenom zadní strana bazénu. A boční stěny a přední strana se obsypou suchou betonovou směsí či štěrkem. Terén se může vyrovnat i vyvýšeným kamenným nebo dlážděným okrajem. Menší rozměr zahradního bazénu se možné kompenzovat kvalitním protiproudem.
Zapuštěný zahradní bazén

Bazén nadzemní

 
Výhodu, kterou má koupě nadzemního bazénu, je rychlost jeho instalace. Přesně jak inzerují reklamní slogany. Jeden den koupíte, druhý den se koupete. Rozhodnout se můžete mezi několika typy. Buď zvolíte plastový, s nafukovacím prstencem, který se musí po každé koupací sezóně vypustit, vyčistit a na zimu uložit do sklepa. Anebo si zvolíte celoroční nadzemní bazén, samonosný, nevyžadující opěrné prvky. Díky kvalitnímu materiálu zaručuje dlouhou životnost. Pro přepravní skladnost a jednoduchou montáž je často vyhledávaný nadzemní bazén, který se staví pomocí lemů a vzpěr. Stěny jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu, potaženým fólií s dekorem dřeva. Všechny typy nadzemních bazénu vyžadují před svým umístěním přípravu terénu. Vyrovnanou, zpevněnou podložku, bez ostrých kamenů.

Rubriky
Zahrada a dům

Splňte si své přání o vlastní chatě!

Patříte k těm, kteří touží po vlastní chatě, ale toto přání si nemohou splnit z několika důvodů? Pak máte zřejmě problém s tím, že nemáte dostatek peněz. Anebo vás trápí to, že v lokalitě, kde byste svou chatu chtěli mít, nikdo nic takového nenabízí, anebo zde není vhodný pozemek k mání. Anebo vás trápí, že na vámi vybraném místě nemáte šanci získat stavební povolení.

nápis home na dřevě, klíč

Skvělá zpráva pro vás zní – i vy můžete mít svůj vlastní rekreační objekt, a to přesně tam, kde ho chcete mít!

Stačí, když se lépe porozhlédnete na trhu s bydlením a zjistíte, že se vám nabízí jedno velmi chytré řešení, jak vše potřebné zařídit, a to za rozumný peníz, a na místě, které se vám líbí. Tím řešením není nic jiného, než dřevěný mobilní dům! Ten můžete obývat jak celoročně, tak pouze sezónně, a podle varianty, pro kterou se rozhodnete, se bude odvíjet výsledná cena.

Mobilní dům vypadá vlastně jako takový příjemný malý byt v přírodě. Jedná se o malou stavbu, která nevzniká na místě, ale v areálu výrobce. A protože nemá pevné základy spojené se zemí, můžete ji umístit, kde vás jen napadne – k jejímu umístění nepotřebujete žádné stavební povolení. A to je velká výhoda, díky které můžete mít svou vlastní malou chatku bez ohledu na to, zda je ve vybraném území povoleno stavět anebo ne. Stačí vám k tomu je pár metrů čtverečních vlastního anebo pronajatého místa.

Navíc, se stavbou se rozhodně trápit nemusíte. Stačí si objednat objekt podle vašich představ a speciální vozidlo vám ji doveze až přímo na místo, kde ji zároveň spolehlivě usadí.
pět klíčů s modrým přívěskem

Jistě vás nyní nejvíce ze všeho zajímá, kolik vás váš vysněný rekreační objekt bude stát – a to je další skvělé překvapení – když budete chtít, tak se bez potíží vejde do miliónu, a pokud se bude jednat pouze o sezónní nezateplenou stavbu, bude cena ještě nižší.

Není divu, že jsou dřevěné mobilheimy mezi lidmi tak oblíbené – a nyní si jejich výhody můžete užít i vy!


Rubriky
Zahrada a dům

Krásné vnitřní i venkovní prostory

Samotná rekonstrukce, není žádný med. My to víme a tak vám nabízíme dokonalou a velmi moderní pomoc, kde vědět, jak hledat odborníky, jak si ušetřit čas i samotné finance. Máte rodinný dům, byt či snad jiné druhy nemovitostí, které jsou potřeba opravit a to, jak uvnitř, tak i venku? Co tedy dělat a kde hledat dokonalou pomoc, když takový stav nastane.

dům na prodej
Ideální investice

Musíte si nejprve zajistit rychlou investici a to na základě toho, kolik máte spočítáno, že budete potřebovat financí. Víte, zda je potřeba opravit střechu, anebo jen kompletní rekonstrukci vnitřních prostor. Také víte, co je podle vás potřeba v jiných místnostech a jak si všechno představujete. Je tedy potřeba mít plán celé rekonstrukce, včetně informací, kolik je potřeba peněz.

Ideální investici, můžete vyřešit až v případě, když víte:
–          kolik potřebuji peněz celkově
–          kolik peněz mám k dispozici
–          co se bude opravovat
–          kolik si potřebuji půjčit peněz
–          když budu mít přesný plán
–          zda chci pomoc odborné firmy či budu pracovat svépomocí
peníze z půjčky

Zajistí pomoc s financováním

Samotnou pomoc s financováním, tedy půjčka, je to nejmenší, co musíte udělat. Je ale důležité, uvědomit si, zda v budoucnu bude možnost dodržet samotné splátky, kolik bude výše splátek a také, na jak dlouhou dobu tento úvazek budu mít. Bankovní instituce, které vám s financováním vždy pomohou, mají svoje pravidla. Proto je dobré, se první na vše připravit a to zjištěním, co to všechno obnáší a jejich podmínky.


Pomoc, co se vždy vyplatí

Hypotéka i jiný druh finanční pomoci, když se plánuje rekonstrukce domu či bytu, je opravdu ta nejlepší a vždy potřebná pomoc. Zvolte si tedy správné druhy bankovních institucí, které vám pomohou a to tak, že to bude pro vás skvělé a praktické, ale i výhodné. Každá z bank, nabízí ideální podmínky, šité na míru vašim potřebám i přáním a věřte, že to se vám v budoucnu, velmi vyplatí.