Rubriky
Online

Seznámili se online

Když se vašich rodičů zeptáte, kde se seznámili, odpovědi budou ve skrze stejné: na škole, na diskotéce, u vody, či v práci. Ačkoliv i dřív se lidé mohli seznámit na inzerát, nebylo to tak časté, a většina vztahů nikam nevedla. Online prostředí však k seznamování přímo vybízí, a seznamování na internetu už dalo dohromady nejednu šťastnou (i nešťastnou) rodinu. 

online randění

Proč je seznamování na internetu tak oblíbené?

V době kdy nikdo nemá čas na chvíli zastavit, a podívat se kolem sebe, jsou obrazovky dějištěm většiny životů. Nemusíte vycházet mezi lidi, oslovovat osoby stejného, či opačného pohlaví, a obávat se odmítnutí. Na internetu je to zkrátka jednoduché. Většina seznamek pak funguje na určité vzájemné shodě, kdy si prohlédnete fotografie, přečtete popisek, a kliknete na ano, či ne. Pokud vám dál ano i ten druhý, máte shodu, a můžete si začít psát. A pokud zjistíte, že máte hodně společného, teprve si domluvíte schůzku. Lidé se pomocí internetu však neseznamují pouze na seznamkách, ale rovněž na sociálních sítích, kde komentují společné příspěvky, nebo jeden druhému napíše zprávu, protože ho jeho profil zaujal. Zkrátka je to jako nakupování. Ten se mi nelíbí, ten taky ne, á bingo.

žena s mobilem

Co nebezpečí, které zde hrozí?

Při seznamování na internetu samozřejmě hrozí nebezpečí, ale to také při běžném seznamování. Krásná žena, která vám píše, sice může být zavalitým mužem, ale stejně tak ten pohledný pán, který vás oslovil na ulici, může být chladnokrevným vrahem. Podvodníci nevznikli spolu s internetem, už tu byli, a pouze se přesunuli tam, kam jejich oběti. Než vyrazíte na schůzku s člověkem, kterého jste nikdy neviděli, můžete se ujistit tak, že se s ním spojíte přes webkameru, abyste viděli, zda je to skutečně ten, za koho se vydává. I tak je pak při osobní schůzce třeba dávat pozor, ale to už jistě víte.

Rubriky
Online

Zvýšení tržeb odjinud

Existuje mnoho a mnoho způsobů, jak obrat svého zboží zvýšit. Jednoznačně vede reklama a pak samozřejmě webové stránky. Ty prodávají nejvíce a může si říkat kdo chce co chce. Je moderní doba a na pohodlí každému záleží. Pravda, najdou se ještě jedinci, kteří rádi brouzdají po obchodech a vybírají zboží i hmatem. Pak jsou však takoví, kteří také brouzdají, ale doma v pohodlíčku a se svými oblíbenými lahůdkami. Výhody toho či onoho rozebírat nebudeme, vězte však, že internetových brouzdalů přibývá. Pochopitelně. Doma je klid a hlavně bezpečí. Zde by ani covid-19 neměl číhat za rohem.

SEO

Nuže takový člověk zadá do vyhledávacího pole to, co jej zajímá a pal kouká na weby, které našel ve výsledku. Pochopitelně kliká na ten první, na ten nejvýše položený, neb mu zdravý selský rozum říká, že zde by měl najít co potřebuje. A najde. A také většinou koupí. Takže ten, co mu web patří vydělal a mne si ruce. A když to takto udělá jen několik stovek lidí denně…

Protože byl web úplně nahoře, je vidět že se jeho majitel stará a že má v pořádku SEO. To totiž může za to, kde se který web objeví. Není-li o SEO dobře postaráno, je web někde dole či čert ví kde. Mnohdy ani ten čert to neví.

SEO Brno má na tuto věcičku své odborníky a ti moc dobře vědí, že je to optimálizátor vyhledávání webů s volenou tématikou. Tou, kterou si případný zákazník zvolí. Ať to je třeba automobil a jeho koupě, nebo například prodej zahrádky v místech, kde už ani lišky nedávají dobrou noc.

počítač

Každý totiž ví, že na internetu lze provádět téměř vše. A právě mezi tím musí být nalezeno třeba jen slovo. A musí to být nalezeno rychle. A když už to nalezeno je, tak ať je to co nejvíce nahoře, aby to přitáhlo zájemce. Je úplně jedno, zda muže či ženu, prostě zájemce. Protože jedině on pak na této stránce nakoupí a nebude již hledat dále.

Takže zde vidíte SEO a jeho užitečnost v praxi.

Rubriky
Online

Druhy internetového připojení bez předsudků

Vzhledem k nechutným cenám mobilního připojení k internetu se žádná domácnost neobejde bez pevné přípojky. Poskytují velmi vysoké rychlosti, značnou stabilitu a obvykle i možnost neomezeného stahování bez omezení, a to vše při relativně nízké ceně. Alespoň se nás o tom snaží přesvědčit firmy, které tyto služby poskytují, pravda to může být, ale také nemusí. Jak vybrat nejlepší připojení se vám pokusím nastínit v dnešním článku.
 

Optické/metalické připojení – jedna z výhod paneláku

Pravděpodobně nejlepší možnost připojení k internetu je dostupná prakticky pouze v panelákových zástavbách. Nejrůznější firmy v těchto oblastech v raných letech 21. století využily astronomických cen tehdy ještě Českého Telekomu a začaly stavět vlastní sítě. Jedná se o nejrychlejší dostupné připojení, obzvláště v případě, že operátor má většinu sítě postavenou na optických kabelech. Pokud máte možnost tohoto připojení k internetu, obvykle není moc co řešit, minimálně ho vyzkoušejte. Výhodou je také nízká cena, a to jak v absolutních číslech, tak i vztažená k rychlosti.
Tento typ připojení má jen jednu nevýhodu, sítě některých operátorů bývají šité horkou jehlou, a pokud poskytovatel do sítě pravidelně neinvestuje, projeví se to na spolehlivosti. Proto se ptejte na zkušenosti svých známých a sousedů, ale nedejte na drby staré několik let, za tuto dobu mohl vlastník síť kompletně přebudovat.

Kabelová televize – spolehlivost především

Další typ připojení, ke kterému má přístup jen menšina domácností, ale vyplatí se o něm přemýšlet. A co navíc, připojení k internetu nebývá podmíněno nutností platit i za kabelovou televizi. V České republice má monopolní postavení UPC, jehož připojení je z nejrychlejších a nejstabilnějších, jaké můžete mít, operátor si ho ale nechá zaplatit. Navíc je tabulková rychlost tak vysoká, že ji málokdo využije. Obvykle se vyplatí vyjednávat, ceníková cena není konečná. Lokálně se můžete také setkat s menšími firmami, které nabízejí výhodnější cenu při stále více než dostatečné rychlosti.

To, že se jedná o pravděpodobně nejspolehlivější připojení, je dáno několika faktory. Předně, internet jde po stejné síti, jako televize, u které nepřichází v úvahu výpadky. Koaxiální kabel má značnou datovou propustnost. Technologie pro tento typ připojení je značně drahá a komplikovaná, díky čemuž ji vyrábí jen pár firem, paradoxně se i toto kladně podepisuje na spolehlivosti. Nevýhodou je možnost rušení koaxiálního kabelu po cestě, v případě problémů s tímto připojením je třeba konzultace s vaším poskytovatelem, který by to měl řešit.

xDSL – nejrozšířenější z nouze ctnost

Tento typ připojení může mít prakticky každý, využívá totiž klasické telefonní vedení. Toto vedení ale nikdy nebylo určeno k přenosu dat, díky čemuž má DSL internet jedinou výhodu, kterou je dostupnost. Rychlost připojení se liší podle vzdálenosti vaší přípojky od ústředny, právě z tohoto parametru vychází technologie, kterou operátor může použít. Slovíčko „až“ by u této technologie mělo být červeně a třikrát podtržené, maximální rychlosti téměř nikdy nedosáhnete. Složitou terminologií vás nebudu zatěžovat, pokud ale bydlíte na vesnici, o maximální rychlosti 100 Mbit/s si můžete nechat jen zdát.

Bohužel málokdo ví, že tento typ připojení není vázán na O2. Na českém trhu funguje několik společností, které nabízí totéž na stejném vedení, někdy za podstatně lepších podmínek. Rozhodně se vyplatí některé tyto společnosti kontaktovat, obzvláště pokud máte vyšší nároky, navíc ušetříte.

Bezdrátové Wi-Fi – loterie, která se může vyplatit

Výše zmíněnému drahému připojení konkurují menší poskytovatelé, kteří k vám data dopraví bezdrátově. Základem sítě je základna – vysílač, který je (již obvykle kabelem) připojen na páteřní síť. Na svém domě pak máte přijímač, který komunikuje právě se základnou. Právě díky tomu, že operátor nemusí vést kabel až k vám, se jedná o levnější variantu.

Tento typ připojení může být rychlejší než DSL při zachování stability, od operátora to ale vyžaduje použití kvalitní a drahé techniky. Nutno dodat, že i tito menší poskytovatelé do technologie za poslední roky investovali, kvalita sítí ale značně kolísá. Setkat se můžete s bezchybným připojením (což je naštěstí stále častější možnost), ale pomalé připojení, které bude padat při sebemenším dešti, bohužel stále není výjimkou. Opět se vyplatí dát na reference sousedů, avšak v tomto případě záleží i na umístění vašeho domu. K jakýmkoli problémům by se měl poskytovatel hlásit a řešit je, pokud tak neudělá, utíkejte pryč, lepší už to nebude. Což lze ostatně říci obecně u všech druhů připojení.