Seznámili se online

Když se vašich rodičů zeptáte, kde se seznámili, odpovědi budou ve skrze stejné: na škole, na diskotéce, u vody, či v práci. Ačkoliv i dřív se lidé mohli seznámit na inzerát, nebylo to tak časté, a většina vztahů nikam nevedla. Online prostředí však k seznamování přímo vybízí, a seznamování na internetu už dalo dohromady nejednu šťastnou (i nešťastnou) rodinu. 

online randění

Proč je seznamování na internetu tak oblíbené?

V době kdy nikdo nemá čas na chvíli zastavit, a podívat se kolem sebe, jsou obrazovky dějištěm většiny životů. Nemusíte vycházet mezi lidi, oslovovat osoby stejného, či opačného pohlaví, a obávat se odmítnutí. Na internetu je to zkrátka jednoduché. Většina seznamek pak funguje na určité vzájemné shodě, kdy si prohlédnete fotografie, přečtete popisek, a kliknete na ano, či ne. Pokud vám dál ano i ten druhý, máte shodu, a můžete si začít psát. A pokud zjistíte, že máte hodně společného, teprve si domluvíte schůzku. Lidé se pomocí internetu však neseznamují pouze na seznamkách, ale rovněž na sociálních sítích, kde komentují společné příspěvky, nebo jeden druhému napíše zprávu, protože ho jeho profil zaujal. Zkrátka je to jako nakupování. Ten se mi nelíbí, ten taky ne, á bingo.

žena s mobilem

Co nebezpečí, které zde hrozí?

Při seznamování na internetu samozřejmě hrozí nebezpečí, ale to také při běžném seznamování. Krásná žena, která vám píše, sice může být zavalitým mužem, ale stejně tak ten pohledný pán, který vás oslovil na ulici, může být chladnokrevným vrahem. Podvodníci nevznikli spolu s internetem, už tu byli, a pouze se přesunuli tam, kam jejich oběti. Než vyrazíte na schůzku s člověkem, kterého jste nikdy neviděli, můžete se ujistit tak, že se s ním spojíte přes webkameru, abyste viděli, zda je to skutečně ten, za koho se vydává. I tak je pak při osobní schůzce třeba dávat pozor, ale to už jistě víte.

Related Posts

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress