Rubriky
IT

IT může bavit i dívky

Myslíte si, že IT obor je určen pouze pro chlapce a žádná dívka se na tento obor nemůže přihlásit? Je spousta dívek, které by i byly ochotné něco takového vyzkoušet, ale bojí se, že bude konkurence natolik velká, že ona bude ta, která nebude nikdy upřednostněna před ostatními kandidáty.

Může se stát, že tomu tak bude, ale může se také stát přesný opak, protože je jen velmi málo dívek, které se rozhodnou něco takového studovat a právě z toho důvodu jim bude dána jednou šance před všemi muži, protože je možné, že daná dívka dokáže některé věci mnohem lépe, než muž.

píšící žena

Právě dívky jsou takové, že se vždy snaží udělat vše co nejprecizněji, což muži příliš neumí. Muži jsou tací, že se něco naučí jen proto, aby vše na danou zkoušku uměli, ale poté mnoho věcí zapomenou. U dívek je to ale jinak. Ty jsou schopny učit se i delší dobu dopředu, aby si dané věci pamatovaly ještě dlouho poté, co se již něco takového řešit nebude.

Některé dívky nejsou šikovné pouze ve škole, ale také i v práci. Pokud se najde nějaká společnost, která se rozhodne dát dané dívce šanci, může být daná společnost sama překvapena tím, jak může být i dívka v takovém oboru velice šikovná a jak může bez problémů zvládat danou práci.

žena u počítače

I když si mnozí myslí a to zejména starší lidé, že něco takového je obor opravdu jen pro kluky a budou se to dívce snažit rozmluvit jak jen to půjde, rozhodně to není pravda. I dívka může být v něčem takovém velice úspěšná a to tak, že mohou být i sami muži velice překvapeni tím, co daná žena všechno zvládne.

I ženy mohou být zamilované do počítačů a mohou umět velkou spoustu věcí. Jsou lidé, kteří by to neřekli, ale nikdy nevíte, kdy se v dané ženě ukrývá milovnice počítačů, která ráda nejenže věci, které jsou spojeny s počítačem, zkoumá, ale také s nimi ráda pracuje a řeší náhradní díly v případě, že je to potřeba.

Rubriky
IT

budoucnost s počítači

Black out-spojení slov, které sám o sobě nezní hrozivě, ale odborníci přes IT technologie, by nejlépe mohli podat zprávu o tom, co všechno by kolaps počítačové sítě způsobil a kolik lidských denních činností, je provázáno, přes svět nul a jedniček. Spíš jednodušší, než jmenovat věci s IT technologiemi, kterých se to týká, je pokusit se zkusit vyjmenovat obory, kde se toto neprojevuje. Tento odstavec, ale zůstane asi prázdný, a pokud by někdo chtěl, nabídnout názor, že třeba při intimních chvílích, mezi dvěma, zpravidla to byl po tisíce let,  muž a žena, nebude mít tak zcela pravdu a určitě bychom i zde našli věci, které s tím souvisí.

počítače

Prakticky vše, od lidského zrodu, až po jeho zánik, všechny věci související se vším, co se děje, řídí IT technologie, vezmeme si zrod člověka. Budoucí maminka se vzbudí v nemocnici, kde elektrický proud pochází z elektrárny a rozvodných sítí, které řídí počítač, napije se sklenice vody, jejíž úpravu a distribuci řídí počítač, lehne si zpátky do postele, jejíž návrh byl vytvořen na počítači a určitě je řízena počítačem i jeho výroba a nemluvě, že doprava k prodejci dále k uživateli, je generována v serverech dopravců, tedy také IT. I informace o tom, že maminka bude dnes rodit a její medikace a průběh všech trimetrů je zaznamenán na její digitální zdravotní kartě. Takto bychom mohli pokračovat u každé jednotlivé položky lidského života a asi, marně bychom hledali, věc, či činnost, kterou všudypřítomné chapadla počítačových sítí svazují a mají, pod svou kontrolou.

budoucnost

Zde se tedy, objevuje otázka, kladená na začátku. Co bude, pokud nastane, čistě hypoteticky Black out. Myslím, že na tuto otázku by pokrčili rameny i ti nejlepší z IT odborníků. Celý důsledek, této možnosti, která by mohla být důsledkem světové války a naprosté destrukce infrastruktury, anebo, jako důsledek živelné megakatastrofy. Nebylo mým úkolem, hledat odpověď na otázku, ale pověsit ji na nástěnku, aby lidé, kteří k tomu mají co říct a mohou to ovlivnit, měli na paměti i tuto možnost a hledali odpovědi dříve, než je budeme potřebovat.

Rubriky
IT

Zajímavá technologie

Informační technologie je něco pro mě. Mám je moc ráda, protože mě vždycky informují o všem důležitém, co se ve světě děje. Jednu dobu jsem dělala moderátorku v televizi. Tam je velmi důležité, abyste uměli něco z informačních technologií. Taky se musím přiznat, že jsem byla na fakultě, kdy informační technologie byla opravdu hlavním předmětem. Nejsem sice moc šikovná a nejsem moc technický typ, ale snažila jsem se, abych tuto fakultu a univerzitu dokončila a moc jsem se snažila. Neměla jsem vůbec žádný volný čas, všechen svůj čas jsem věnovala fakultě a informační technologii a musím říct, že jsem si zjistila, že ten, kdo umí informační technologie a dobře jí rozumí, tak si potom taky najde perfektní zaměstnání.

Informační technologie jsme si oblíbila.

V tom zaměstnání má potom opravdu pěkné peníze. Takže jsem si řekla, že když se budu snažit a budu věnovat čas informační technologii a škole, tak si potom v budoucnu pořídím svůj vysněný byt a taky auto. Navíc můj sen byl cestovat. Moc jsem si přála letět do Dubaje. Dubaj mě už přitahuje hodně dlouho. A Myslím, že informační technologie mi k tomu mohou to pomoct. Taky jsem viděla 3D Dubaj na internetu, jde to.  Tam zadáte místo, které chcete vidět v 3D.

Pracuji denně.

A já jsem právě chtěla vidět Dubaj. Proto jsem ráda, že existuje informační technologie, která nám umožní vidět tyto věci. Je to velmi úžasné. Do Informační technologie jsem se opravdu moc zamilovala a nehodlám s ní jenom tak skoncovat. Řekla jsem si, že možná v budoucnu bych mohla vyučovat informační technologii někde malé děti nebo i dospělé. Myslím, že tato věda o informační technologii by mohla velmi zajímat i ostatní lidi. Myslím, že tato věda by si zasloužila, aby se o ní vědělo a dál se šířily její velká pozitiva. Sice ano, chápu, že někdy opravdu moc škodí, když je ní člověk závislý nebo s ní dělá nekalosti, ale věřte, že pozitiva informační technologie určitě převyšují nad negativy.

Rubriky
IT

IT někdy taky škodí

Informační technologie jsem nikdy nechápala. Přitom můj tatínek pracoval s počítačem a úplně odjakživa. Tatínka počítače bavili. Moje maminka taky. A víte, co dělala moje maminka? Má moje maminka učila na vysoké škole. Maminka vyučovala právě na vysoké škole informační techniku. Informatika všechny bavila. Myslím, že jsem tohle bohužel po ní nezdědila. Chtěla jsem, abych uměla všechno, jenže bohužel se člověk nenarodí dokonalý a dokonalost není všechno. Myslím, že když je někdo dokonalý, tak to není úplně v pořádku. A to se týká i informační technologie. Všechno není růžové. A informační technologie taky ne. Sice nám velmi pomáhají a usnadní život, ale není to všechno. A není přeci dobré, aby všichni lidé a děti seděli jen u počítače. A co třeba normální život venku?

Chytré věci se doma hodí.

Vždyť venku se dá taky krásně žít. Anebo jste jenom pouze v online světě? Myslím, že v dnešní době mnoho lidí žije pouze v online prostředí, protože si člověk může udělat vlastní identitu. A vlastní identita je velmi důležitá. Ale ovšem ta pravá. Mnoho lidí si právě díky informační technologii udělají online svět, kde jsou více dokonalé. Upravují si fotky, a tak si vylepšují postavy a obličej.

Technologie máme jistě všichni doma.

Bohužel v dnešní době je to úplně normální. A podle mého názoru je to velmi smutné. Já osobně to nedělám. Nechci, abych vypadala na fotce stokrát lépe než ve skutečnosti. Myslím, že je to zbytečné a smutné, dneska to dělají hlavně mladé ženy. A hlavně dívky. Každých se honí za dokonalostí, Ale nechápe, že informační technologie v tomto mohly škodit. Proto zastávám ten názor, že nic se nemá přehánět a všechno se má užívat pouze s mírou, aby to nikomu neubližovalo. Myslím, že je taky prima si vynahradit nějaký čas, jak slouho budeme trávit čas na počítači, protože pak nám zbude taky prima volný čas na rodinu a přátelé. A to je nádherné.