IT může bavit i dívky

Myslíte si, že IT obor je určen pouze pro chlapce a žádná dívka se na tento obor nemůže přihlásit? Je spousta dívek, které by i byly ochotné něco takového vyzkoušet, ale bojí se, že bude konkurence natolik velká, že ona bude ta, která nebude nikdy upřednostněna před ostatními kandidáty.

Může se stát, že tomu tak bude, ale může se také stát přesný opak, protože je jen velmi málo dívek, které se rozhodnou něco takového studovat a právě z toho důvodu jim bude dána jednou šance před všemi muži, protože je možné, že daná dívka dokáže některé věci mnohem lépe, než muž.

píšící žena

Právě dívky jsou takové, že se vždy snaží udělat vše co nejprecizněji, což muži příliš neumí. Muži jsou tací, že se něco naučí jen proto, aby vše na danou zkoušku uměli, ale poté mnoho věcí zapomenou. U dívek je to ale jinak. Ty jsou schopny učit se i delší dobu dopředu, aby si dané věci pamatovaly ještě dlouho poté, co se již něco takového řešit nebude.

Některé dívky nejsou šikovné pouze ve škole, ale také i v práci. Pokud se najde nějaká společnost, která se rozhodne dát dané dívce šanci, může být daná společnost sama překvapena tím, jak může být i dívka v takovém oboru velice šikovná a jak může bez problémů zvládat danou práci.

žena u počítače

I když si mnozí myslí a to zejména starší lidé, že něco takového je obor opravdu jen pro kluky a budou se to dívce snažit rozmluvit jak jen to půjde, rozhodně to není pravda. I dívka může být v něčem takovém velice úspěšná a to tak, že mohou být i sami muži velice překvapeni tím, co daná žena všechno zvládne.

I ženy mohou být zamilované do počítačů a mohou umět velkou spoustu věcí. Jsou lidé, kteří by to neřekli, ale nikdy nevíte, kdy se v dané ženě ukrývá milovnice počítačů, která ráda nejenže věci, které jsou spojeny s počítačem, zkoumá, ale také s nimi ráda pracuje a řeší náhradní díly v případě, že je to potřeba.

Related Posts

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress