Zažijte přítomnost predátorů na vlastní kůži

Jestliže máte děti, tak jste zajisté projeli již mnoho ZOO a viděli nespočet nejrůznějších zvířat. Naše země je na ZOO bohatá a můžete ji najít téměř v každém větším městě, nebo přinejmenším blízko něj. Pokud už vás ale nebaví dívat se stále na stejná, opakující se zvířata, tak byste měli vyzkoušet něco nového, netradičního a skutečně zajímavého.

Krokodýlí ZOO Protivín vám nabízí nezapomenutelný zážitek a místo, kde najdete nejvyšší koncentraci těchto prehistorických ještěrů. Najdete zde totiž přes 120 krokodýlů 22 různých druhů. ZOO sice není prostorově příliš velká, ale najdete uvnitř ní něco, co nikde jinde v Čechách neuvidíte. Navíc díky pravidelným akcím pro všechny a akcím pro školy si můžete zážitek skutečně vychutnat a nikdy na návštěvu nezapomenout. A čekat na vás bude také jejich krásné muzeum, které najdete přímo v areálu ZOO.

Na co všechno se můžete při návštěvě těšit?

Kromě běžné či školní návštěvy si můžete zařídit také návštěvu s průvodcem, který vám řekne vše zajímavé o všech zvířatech, které tam uvidíte. To ale není všechno. Když navštívíte ZOO v určité dny, zažijete sílu a krásu těchto zvířat téměř na vlastní kůži.

1.      Každou středu se od 11:00 a potom od 14:00 hodin koná krmení gaviálů indických, nebo gaviálů sundských. Ti se řadí mezi největší druhy gaviálů, kteří jsou chovaní mimo své přirozené prostředí.

2.      Každou sobotu probíhá v ZOO krmení krokodýlů ve stejných časech jako ve středu, a to krokodýla mořského, kterému říkají Golem a největší skupiny krokodýlů kubánských. Podívat se tak můžete na boj o jídlo 21 krokodýlů v jednom teráriu.

3.      Každou neděli je možnost vyfotografovat se s mládětem krokodýla filipínského.

Kromě těchto pravidelných aktivit samozřejmě ZOO pořádá také další akce, které souvisí především se křty jejich nových přírůstků. O tom najdete v danou dobu informace na jejich webových stránkách. Z vlastní zkušenosti můžu skutečně doporučit jít se podívat na krmení Golema, které je doopravdy nezapomenutelné. Jedná se totiž o největšího krokodýla chovaného v České republice a skutečně to stojí za to.

Related Posts

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress