Bazén zapuštěný v terénu zahrady

Pokud se rozhodnete zapustit bazén ve vaší zahradě do země, započněte z úpravou terénu už na jaře. Aby byl s příchodem prvních teplých dnů v provozu. Klíčová je volba jeho materiálu, protože ta bude určovat jeho následnou životnost. Bazény mohou být z laminátu, betonu, plastu či fólie. Pokud zvolíte zahradní bazén laminátový, vydrží i 40 let. A jeho povrch bude pořád dokonalý. V současné době se bazény dají vhodně nadstřešit a tak se prodlužuje koupací sezóna až o dva měsíce.
Nadzemní zahradní bazén
Snadnější přístup do vody, který zapuštěný bazén umožňuje, ocení především děti. Dají se do něho skákat šipky a relaxovat s kamarády na okraji bazénu. Rovněž v zahradě vypadají lépe, protože nebrání ve výhledu. Pokud je terén zahrady svažitý a jeho vyrovnání by stálo hodně úsilí, je možné zabudovat bazén polozapuštěný. Buď vytvořením terasy, kdy se zapustí jenom zadní strana bazénu. A boční stěny a přední strana se obsypou suchou betonovou směsí či štěrkem. Terén se může vyrovnat i vyvýšeným kamenným nebo dlážděným okrajem. Menší rozměr zahradního bazénu se možné kompenzovat kvalitním protiproudem.
Zapuštěný zahradní bazén

Bazén nadzemní

 
Výhodu, kterou má koupě nadzemního bazénu, je rychlost jeho instalace. Přesně jak inzerují reklamní slogany. Jeden den koupíte, druhý den se koupete. Rozhodnout se můžete mezi několika typy. Buď zvolíte plastový, s nafukovacím prstencem, který se musí po každé koupací sezóně vypustit, vyčistit a na zimu uložit do sklepa. Anebo si zvolíte celoroční nadzemní bazén, samonosný, nevyžadující opěrné prvky. Díky kvalitnímu materiálu zaručuje dlouhou životnost. Pro přepravní skladnost a jednoduchou montáž je často vyhledávaný nadzemní bazén, který se staví pomocí lemů a vzpěr. Stěny jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu, potaženým fólií s dekorem dřeva. Všechny typy nadzemních bazénu vyžadují před svým umístěním přípravu terénu. Vyrovnanou, zpevněnou podložku, bez ostrých kamenů.

Related Posts

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress