Jak správně navrhnout interiér

Při návrhu nového domova je důležité dbát na to, kdo všechno tam bude bydlet, a jak se bude prostor využívat. S výsledným návrhem vám může pomoci zkušený bytový architekt, ale základy si musíte promyslet sami.

Práce s prostorem

Na začátku si musíte uvědomit, že vše co máte, je určitý prostor, na kterém můžete budovat. Je třeba jej rozvrhnout tak, aby se každé místnosti dostalo tolik místa, kolik potřebujete.

byt v bílé

Koupelna

Co se koupelny týče, měla by být dostatečně prostorná, aby se do ní vešlo vše, co potřebujete. Dáváte přednost koupání, nebo se raději sprchujete? Chcete mít koupelnu dohromady s toaletou, nebo zvolíte raději obojí odděleně? Záleží na počtu členů domácnosti. V případě, že je vás více, je dokonce lepší zařídit v domě záchody dva, aby nedošlo k momentu, kdy jeden vykonává potřebu, a druhý mu nervózně buší na dveře s tím, že potřebuje taky.

Ložnice

Ložnice, aneb místo určené ke spánku je důležité, ale nevyžaduje tolik prostoru, jako jiné místnosti. Máte-li tedy k dispozici méně prostoru, uberte na ložnici, a využijte jej jinde. Bohatě vám postačí místo na postel, šatní skříň, a prádelník. Co se dětského pokoje týče, tam už bude potřeba více prostoru na hraní. Máte-li více dětí, je lepší udělat více menších pokojů, aby mělo každé z nich svůj vlastní prostor a soukromí. Velký prostor je sice skvělý na hraní, ale v budoucnu vaši potomci více ocení klid a soukromí.

moderní kuchyně

Obývací pokoj a kuchyně

Někdo tvrdí, že by tato dvě místa měla být oddělená, jiní je zase rádi spojují v jedno. Co se více líbí vám, to záleží jen a jen na vás. Obecně vzato pokud máte dost prostoru, můžete mít zvlášť velký obývací pokoj, i velkou kuchyni. Pokud se však nabízí méně místa, spojením těchto dvou místností vytvoříte dojem otevřeného prostoru. Můžete také obojí oddělit francouzskou stěnou, a mít tak prostory spojené, či oddělené dle nálady.

Co se správného rozvržení, návrhu a výsledné práce týče, bude nejlepší se obrátit na zkušenou firmu, která se o vše postará za vás. Jednou z nejlepších možností, které se nabízí je firma Evalofa, která vám za pomoci odborníků pomůže vybudovat dokonalý domov.

Related Posts

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress