Domácí koupele na problémovou pokožku

Problémová pokožka trápí nejednoho z vás. Ať už je příčinou stres, únava či nevhodné pracovní prostředí, jistě se chcete svých problémů zbavit co nejdříve. Pokud chcete mít krásnou a zdravou pleť, nemusíte nutně chodit pro mastě a léky k doktorům. Pomohou vám totiž osvědčené domácí koupele, které znaly již naše babičky.
koupel s knihou
KVASNICOVÁ KOUPEL
Kvasnice obsahují vysoké množství vyživujících látek, především všechny vitamíny B. Komplex užitečných složek, které obsahují právě kvasnice, se do vaší pokožky dostane díky drožďové masce, kterou můžete aplikovat nejen na obličej, ale také na celé tělo. Kvasnicová koupel skvěle hydratuje i problémovou pokožku. Pleť navíc krásně zjemní a revitalizuje. Je vhodná pro všechny typy pleti, a můžete ji aplikovat až třikrát do týdne.
·         Příprava: Do vany s teplou vodou přidejte jeden sáček kyseliny citrónové a pět lžic medu. Poté rozbalte čtyři kostky droždí a postupně si je namažte na tělo. Takto namazaní si vlezte do připravené vany a relaxujte půl hodiny. Vlivem těla, vody, kyseliny, medu a droždí proběhne ozdravná reakce, která vyhladí vaši pokožku. Nakonec se vysprchujte a jemně utřete do čistého ručníku.
obličej v pěně
OVESNÁ KOUPEL
Ovesné vločky obsahují látky, které pokožku nejen zklidňují, ale navíc jí dodají vláčnost. Ovesná koupel je vhodná pro normální a citlivou pokožku.
·         Příprava: Půl kila jemných ovesných vloček přelijte třemi litry horké vody a nechte dvě hodiny louhovat. Poté přeceďte přes hustý cedník či plátno. Výluh si přidejte do koupele. Nakonec se osprchujte vlažnou vodou.
obličej v pěně
HEŘMÁNKOVÁ KOUPEL
Heřmánek má silné dezinfekční účinky, proto se hodí i pro podrážděnou pokožku. Navíc zmírňuje křeče a napětí, proto jsou heřmánkové koupele tak blahodárné, zbavíte se totiž nejen vyrážek či akné, ale také stresu.
·          Příprava: Spařte dvě hrsti sušených květů heřmánku jedním litrem vařící vody a nechte louhovat čtvrt hodiny. Odvar si poté přidejte do napuštěné vany.

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress