Enigma zvaná jablečený ocet


Tento ocet se získává z kvašených jablek. Patří mezi nejzdravější ocet, který je k dispozici v domácnosti. Použít ho lze samozřejmě k řadě pokrmů, též přidat do různých salátů apod. Ideální je vnitřní užití, pro využití maximálního efektu, je nejvhodnější každé ráno nalačno. Stačí dvě lžičky do šálku s vodou, případně přidat lžičku medu. Značným pozitivem je bezproblémová snášenlivost. Je vhodný též pro děti i těhotné ženy. Může se užívat dlouhodobě. 
ocet z jablek
 
V čem spočívá moc jablečného octu…
 
Zajisté v unikátním složení. Jablečný ocet obsahuje komplexní složky. Důležitou látkou je pektin, jedná se o rozpustnou vlákninu navozující nejen pocit sytosti, tímto mimo jiné napomáhá i k redukci váhy, ale především příznivě působí na snížení hladiny cholesterolu. V jablečném octu se rovněž nachází kyselina maleinová, která se podílí na vlivu energie v organismu, ale rovněž je prospěšná svou podporou ke tvorbě červených krvinek. Rovněž jablečný ocet obsahuje vitamíny B1, B2, B6 i vitamin C, železo, draslík, vápník, hořčík, křemík, sodík, beta karoten, fluor, biotin. Výčet je vskutku pozoruhodný.
 
Blahodárné účinky…
 
Dalo by se konstatovat, že je zázračným přírodním a snadno dostupným lékem. Má naprosto všestranné využití. Posuďte sami, jak „pouhou“ konzumací můžete udělat mnoho pro své zdraví. Význačné působení této potraviny v rámci pravidelné konzumace:
 
·         prevence civilizačních chorob,
·         podpora trávení,
·         napomáhá k regeneraci cév,
·         eliminuje působení volných radikálů,
·         vyrovnává pH,
·         pozitivní vliv na zlepšení kvality vlasů,
·         snižuje hladinu cukru v krvi,
·         napomáhá k cirkulaci krve,
·         pročišťuje játra,
·         působí antibakteriálně,
·         příznivě působí na střevní miklofóru.
 koš jablek
Rada na závěr

Nyní již není pochyb o tom, že se jedná o nepostradatelnou a význačně účinnou pochutinu, která by neměla chybět v žádné domácnosti. Vhodné je skladování na stinném místě. Jablečný ocet je záhodno kupovat pouze ve specializovaných prodejnách zaměřených na zdravou výživu, kde máte jistotu zakoupení opravdu kvalitního produktu. Levné a značně čiré octy nejsou příhodné v rámci účinnosti.

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress