Finanční gramotnost se s věkem zhoršuje

Není to ani tak dávno, co si tito lidé užívali zatoužené mzdy a byli produktivními pracujícími lidmi. Ne, že by snad starší generace byla neproduktivní, ale spousta z nich již nepracuje a právě to má vliv na jejich utrácení, hospodaření s penězi a vůbec celkovou finanční gramotnost,neboť jakmile dostává člověk nějakou částku, kterou si předtím nevydělal (důchod jsou de facto vydělané peníze, ale jsou oproštěny od práce, dostává je tedy člověk za celé ty roky, ale například minulý měsíc kvůli nim nemusel chodit do práce).
člověk v důchodu
Je tu velký rozpor mezi tím, co člověk vlastně dělá a co dělat může, ale to vůbec nesouvisí s tím, že i starší lidé dnes mají širokou škálu možností, jak se ještě stále uplatnit na trhu práce. Důchodci, kteří stále pracují i v zaslouženém věku mají mnohem bystřejší smysly, jsou méně náchylnější  reklamě a navíc jsou více odolní vůči pokusům zvenčí kohokoliv, kdo by je chtěl o peníze připravit, zatímco důchodce, který jenom sedí doma a  dívá se na televizi snáze podlehne a koupí si hrnce a nepotřebné spotřebiče.
růžové kytky

Přestaňte utrácet za vnoučata a potomky

Pokud jste tak staří, že jste v důchodě, je velká pravděpodobnost, že máte také své vlastní potomky. A v tomto případě jistě kupujete drahé dárky, když jdete po obchodě, tak jim něco koupíte apod. Je třeba si nějak tu lásku, která o nás nemá moc zájem, koupit, to dá rozum. Nejhorším faktem je ale ten, že ani s tímto nenapravíte a nepřeklenete mezeru, která tam někde je. A proto je nejlepší se na to vykašlat. Někteří staří rodičové platí svým vnukům anebo ještě svým vlastním dětem bydlení a dávají jim peníze apod., to je vrchol veškerého sadomasochismu, protože nejen že žijí už z tak malého důchodu, ještě z něj živí ostatní vyžírky, které by se o sebe měly postarat samy. A to je ten největší kámen úrazu, často utrácíme peníze tam, kde není třeba, ale my se skálopevně domníváme, že to třeba je.

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress