Jak vybrat a nepřebrat

Kosmetickými přípravky se to všude jenom hemží. Pořídíte je v supermarketech, drogeriích, specializovaných obchodech, od podomních prodejců, přes internet, v lékárnách nebo od vaší kosmetičky. Nabídka značek a produktů je tak strašně široká, že není pro nikoho jednoduché se v ní orientovat. Mladé slečny obvykle začínají s kosmetikou, kterou používá jejich maminka nebo někdo jiný z rodiny, případně ji vidí a vyzkouší u kamarádek. Postupem času se pak nechávají ovlivňovat reklamou, svými vzory z televizních pořadů a youtubery z internetu. Nemalou roli hraje zajisté také cena. Pleťový krém pořídíte od několika desítek korun po několik desítek tisíc korun. A bohužel se podle ceny orientovat nedá. Dražší neznamená lepší nebo účinnější. Člověk často připlácí jen za značku, ne za kvalitu.
kosmetické výrobky.jpg
Co se používání kosmetických přípravků týče, heslo „méně je někdy více“ tady dost platí. Zvláště mladé dívky a ženy by to s množstvím přípravků neměly přehánět. Mladá pleť nepotřebuje tolik péče a zatěžování kosmetikou, jako ta starší. Proto se vždycky zkuste nejdříve poradit s odborníkem, ideálně šikovnou kosmetičkou, co je pro vás nejlepší a s čím ještě pár let počkat.
produkty z levandule.jpg
Základem je rozhodně správné a důkladné každodenní odlíčení a vyčištění pleti. Při výběru a hledání té vaší značky myslete na to, že je třeba vyzkoušet produkty vždy po delší časový úsek, abyste poznali, zda je účinek opravdu viditelný a pro vás uspokojivý. Doporučuje se také používat od konkrétní značky celou řadu produktů, ne každý od jiné.
Nenechte se zlákat a manipulovat líbivými reklamami. Každý má pleť trochu jinou a to, co na jednoho funguje, nemusí fungovat na druhého. Nejlepší je vždy vše vyzkoušet na vlastní kůži. Všímejte si složení a patříte-li k ochráncům zvířat a přírody, můžete volit mezi různými bio značkami, a značkami, které netestují své výrobky na zvířatech.

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress