Je skleněné zábradlí bezpečné?

Není pochyb o tom, že zábradlí se dnes stalo běžnou, a dalo by se říci nezbytnou, součástí všech schodišť, teras a balkónů. A z dobrého důvodu. Zajišťuje nejen psychologickou pohodu návštěvníků, ale především také jejich bezpečnost. Není se tedy čemu divit, že se stalo standardem.

Je však fakt, že může být z nejrůznějších materiálů. Tím asi v současnosti nejpoužívanějším je kov, ačkoliv u mnoha rodinných domů je stále možné narazit na dřevo. Je to proto, že právě tyto materiály mají nejlepší vlastnosti, co se splnění daného úkolu týče, a navíc nepotřebují příliš péče.

balkon1

Avšak zvláště v posledních letech se začíná stále více a více objevovat skleněné zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-sklenena, a to především v nově postavených obchodních centrech. To se někomu může zdát rizikové, koneckonců sklo nemá zrovna pověst nejpevnějšího materiálu.

Pokud se však podíváme blíže, zjistíme, že se nejedná čistě o sklo samotné. Obvykle jde o skleněné desky, které jsou upevněny na kovové konstrukci. To jim zajišťuje větší pevnost, a navíc je zde fakt, že návštěvníci se neopírají o sklo, které není příliš odolné nárazu, ale o kov, který je podstatně pevnější.

Najdeme je však nejen v obchodních centrech. V matné podobě vidíme sklo i na balkónech paneláků, kdy jedna polovina zábradlí je vždy tvořena kovovými tyčemi a ta druhá skleněnou deskou, která je sice průhledná, avšak nelze přes ni rozeznat prakticky nic kromě nejvýraznějších obrysů. Je to samozřejmě kvůli ochraně soukromí.

schodiste2

Na druhou stranu v obchodních centrech a jiných veřejných budovách, kde je tento typ použit, je sklo naprosto čiré a průhledné. Je to z toho důvodu, že cílem je umožnit návštěvníkovi pohled do okolí, a to i dětem.

Pokud jde o bezpečnost, pak zde je třeba říci, že se jedná o speciální vyztužený druh skla, který je podstatně odolnější než ten, který je například ve vašem okně. Navíc je na něm z obou stran průhledná fólie, na které nejen neulpívají otisky prstů, ale zabraňuje v případě nárazu rozsypání střepů. Není tedy rozhodně důvod k obavám.

Related Posts

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress