Microsoft Edge má opět potíže

Jak nám prozradil anglický web o novinkách ve světě počítačů, „slavný Edge“ má zase problém. Tento prohlížeč je nejmladší z rodiny dalších, a není zrovna nejlepší. Dal jsem si tu práci a oslovil několik lidí, jak na tom s Edge jsou. Ne, nebyl to žádný seriózní průzkum, ten se provádí mezi respondenty dost jinak, ale jen tak čistě ze zájmu, jsem chtěl vědět, kolik mých známých jej používá. Nikdo. Dokonce jsem si asi pětkrát vyslechl omšelý vtip, který se říkal už o Exploreru. K čemu je dobrý Edge? No aby sis mohl stáhnout … dosaďte si dle potřeby svůj prohlížeč. A pár lidí se mně otázalo, co to je. Uživatelé WIN osm a výše sice věděli, oč jde, ale nepoužívají jej. Jeden z kolegů mi napsal, že by se jej nedotkl ani rezavým drátem.
zeměkoule a myš
Nu, já jsem jej tedy otestoval, a není to zase taková katastrofa, ale když jsem zjistil absenci funkcí, které mám na svém prohlížeči, ihned jsem zacouval a jedu zase ve svém. Ani vizuálně, ani řešením se mi stejně Edge nelíbí.
Zlé jazyky tvrdí, že pokud se chyby a další negativa potáhnou s Edge dále, bude pokles jeho využití trvat, a klidně se může stát, že do roku dva tisíce dvacet zmizí v propadlišti křemíkových dějin. Ale to se zatím neví, pouze tvrdí, i když Microsoft mlží. Ostatně průzkumy NetMarketShare jsou veřejně přístupné, tak proč se o tom přít.
podsvícená klávesnice
Ostatně, jak přiznává i Microsoft, uživatelé jej nijak nevychvalují ani na Facebooku. Z dnešního článku na webu Computerworld pisatele Gregga Keizera, je propad prohlížeče Edge jasně popsán a Gregg udává i přesná čísla v procentech. Bohužel je zde nemohu použít, jednak bych je musel ověřovat a také by myslím nikoho suchý výčet procent neokouzlil.
Můžeme se tedy jen domýšlet, kam až nechá velkogigant Microsoft situaci dojít a zda se pokusí ještě nějak Edge zachránit. Já se čistě laicky domnívám, že Edge nebyl krok dobrým směrem a už bych jej nechal ležet, jako padlého hrdinu.

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress