Mléčného zákalu se můžete zbavit jedna dvě

Také se vám stalo, že vaši radost z dokonale čisté vody v bazénu zkalil nepříjemný mléčný zákal, se kterým neumíte hnout? Nejedná se o žádnou novinku a něco takového potkává pravidelně mnoho majitelů zahradních bazénů. Dobrá zpráva ovšem je, že zbavit se takového zákalu nemusí být nic složitého. Stačí jen vědět, jak na to.

hadice k bazénu

Mléčný zákal tvoří miniaturní částice nečistot, které jsou tak malé, že je nedokáže zachytit ani běžná bazénová filtrace, a to i přesto, že je jinak výkonná, spolehlivá a plněná kvalitním filtračním materiálem. Přesto zde existuje snadná pomoc, jak takové drobné částečky dostat z bazénové vody pryč. Stačí, když si k tomu pořídíte speciální a velice účinný přípravek bazénové chemie – takzvaný vločkovač.
Jak už jeho název napovídá, tak vločkovač funguje tím způsobem, že drobné částice shlukuje do větších objemnějších celků – tedy do vloček. Ty se posléze usadí u dna nádrže a postupně je zachytí vaše bazénová filtrace. Ideální proto je, abyste vyčištění vody provedli po ukončení koupání, aby vaše filtrace mohla nerušeně pracovat a zbavit vodu usazených nečistot.

Pokud se však chcete znečištění v podobě vloček zbavit rychleji, pořiďte si bazénový vysavač. Existuje jich hned několik typů, od těch manuálních – ručních až po ty plně automatické. Bazénový vysavač snadno s pomocí hadice k bazénovému vysavači propojíte s filtrační jednotkou a odsávání nečistot, ne nepodobné klasickému luxování, může začít. Za pár okamžiků bude vaše nádrž dokonale čistá a vy se můžete opět s chutí a radostí pustit do koupání.

hadice

Navíc ani nemusíte čekat na to, až se vločkovač v bazénové vodě odbourá. Jedná se o naprosto neškodnou polymerní chemikálii, která lidské zdraví nijak neohrožuje, takže koupání po bezprostředním ošetření vody vločkovačem je možné. Nicméně v praxi se vyplatí počkat na to, až se vločkový mrak usadí ke dnu a odsaje jej bazénová filtrace.

Related Posts

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress