Myslíte si, že bez elektřiny se už neobejdete? Díky šikovným vychytávkám to zvládnete!

Plánujete dobrodružné léto ale již teď se obáváte toho, že se ocitnete na místě, kde není elektřina? Tu lze dneska díky chytrým pomocníkům dobře nahradit. 

Myslíte si, že bez elektřiny se už neobejdete? Díky šikovným vychytávkám to zvládnete! 

Ať už vyrážíte na chatu někde k lesu, kde elektrická přípojka není nebo plánujete léto prožít pod stanem nebo pod širákem, budete se muset naučit fungovat trošku jinak, než jak jste zvyklí z domova. V dřívějších dobách elektřina také nebyla a lidé žili a rozhodně jim nebylo špatně. Jenže my jsme přeci jen už naučeni žít jinak a s elektřinou jde všechno tak nějak lépe. Ale i když budete někde mimo domov, kde elektřina není, nezoufejte. Doba nám dala i něco jiného, než elektrické přípojky, existují solidní vychytávky, díky kterým léto pod stanem přežijete také. 

stanování venku

Kde nabít telefon nebo notebook? 

I když je někdy lepší nechat všechny tyto věci doma a užívat si jen přírodu, vždycky to úplně nejde. No ale naštěstí existují power banky, tedy externí baterie, které nabijete v pohodlí svého domova a později si můžete nabít nejen telefon, ale třeba i elektronickou cigaretu, notebook, tablet a mnoho dalších věcí, které se nabíjejí přes kabel USB. Externí baterie mohou mít různou výkonnost, vejdou se do kapsy a ty lepší modely vám vydrží i na několik nabíjení po sobě. Pokud si pak budete ale i power banku potřebovat dobít, bude se vám hodit automobil. 

Jestliže totiž cestujete autem, můžete si všechny spotřebiče dobít právě v autě. Stačí mít po ruce speciální a universální adaptér, který se zapojuje do zapalovače v automobilu. Díky tomu vlastně můžete dobít úplně cokoliv, včetně lampiček a baterek. Koneckonců sebou si můžete vzít i kapesní rádio nebo malou televizi, nejlepší pak je, když všechny tyto věci jsou nejen na dobíjení ale právě i na klasické baterie. 

kempování v přírodě

I solární zdroje nejsou od věci 

Kromě toho, že do auta můžete připojit i malou ledničku, která vám vychladí klidně i potraviny nebo pití, se můžete v případě potřeby spoléhat na přírodu a hlavně na sluneční paprsky. Solární nabíječky nemusíte totiž nikde dobíjet, stačí využít právě sílu sluníčka, což se hodí v případě, že autem necestujete. A pokud si potřebujete posvítit, můžete využít i solární baterky, svítilny nebo si pořiďte světlo, které se dá nabít za pomocí dynama. 

Opravdových vychytávek, co vám usnadní dovolenou v přírodě je celá řada. 

Related Posts

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress