Nenechte vaši dovolenou narušit stereotypem

Do Chorvatska vyrazí na dovolenou ročně tisíce Čechů. Většinou se vydají na cestu hezky po svém ve vlastním autě, ale také třeba v letadle nebo autobuse. Způsobů jak se do této oblíbené turistické destinace dostat je mnoho.

Není divu, že se tady všichni tak rádi vracejí. Horké sluníčko, krásné čisté moře a příjemní obyvatelé čekají téměř na každém rohu a jak už bylo zmíněno, dostupnost je skvělá. Problém nastává, když se do Chorvatska lidé vracejí neustále na to samé místo a pomalu, ale jistě dochází k obávanému stereotypu. Dovolená se pak mění na každoroční rutinu a pomalu se stává nudnou. Tomuhle je třeba zabránit.

Je čas postavit se dobrodružství čelem a vyzkoušet nová místa, která nám Chorvatsko nabízí. Ještě, než vyrazíte za blankytně modrým mořem, řádně se připravte, jako tomu radí a naplánujte, na jaká místa se letos podíváte.

plitvická jezera národní park.jpg

Plitvická jezera

Opravdu unikátní zážitek nabízí Plitvická jezera. Jedná se o národní park, který vás uchvátí řadou vodopádů, jezer a jeskyní. Dokonce se můžete pod vodopádem i koupat. Procházka strávená v tomto parku ve vás zanechá příjemné pocity na celý život.

přístav při setmění.jpg

Plavba lodí

Jestli jste už někdy viděli ve městech nebo po pláži chodit pána či paní, kteří nabízeli možnost vyjet si s nimi někam na výlet lodí a nebyli si jisti, zda to vyzkoušet, rozhodně to příště udělejte! Součástí těchto skvělých příležitostí kromě samotné jízdy na lodi bývá často koupání se v nejrůznějších lagunách, kam vás loď zaveze nebo navštívení míst, kde se normálně nemusíte ani dostat. Často je také v ceně i občerstvení v podobě čerstvě nechytaných ryb jako jsou makrely. Stačí si jen vybrat výlet, který vám vyhovuje nejvíce.

 

Ostrov Brač

Pokud už máte po krk pláží s velkými nepříjemnými kameny, určitě zvažte výlet na ostrov Brač. Nachází se zde kouzelné místo – Zlatý mys. Jedná se jednu z nejkrásnějších pláží Jadranu. Pláž je sice také oblázková, ale tyto kamínky jsou tak drobné a kulaté, že v některých lidech vyvolávají dojem, že se jedná o pláž písečnou.

korčula chorvatsko.jpg

Korčula

Ostrov Korčula je významný díky svým historickým památkám, jako je stejnojmenné starobylé město Korčula pyšnící se katedrálou Svatého Marka, paláci nebo třeba františkánským klášterem pocházejícím z 15. století. Pokud prahnete za kulturou, Korčula rozhodně stojí za navštívení.

Related Posts

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress