Sedací pytel vybírejte nejen podle vzhledu, ale i dle výplně

Ve společnosti se začíná prosazovat trend stylového, ale jednoduchého bytového zařízení. Čím více je bydlení odlehčeno, tím je vzdušnější a lépe v něm proudí energie. Platí to zvláště pro malé bytové prostory, kde se počítá každý centimetr.
Redukce počtu předmětů v domácnosti, zejména nábytku, zasáhla střední a mladší generaci, nábytkové sestavy v obývacím pokoji již nejsou obrovské přes celou stěnu, jak tomu bývalo kdysi. Současně s tím je i velká poptávka po pohodlných sedacích soupravách a také sedacích vacích. Jsou velmi lehké, praktické, dobře vypadají a snadno se udržují v čistotě. Pro děti představují dobrodružnou hru, pro dospělé nesmírné pohodlí.

sedací pytel

Základem je výplň

Každý sedací pytel nebo vak sestává z vnějšího obalu a vnitřní výplně. První, co každého zákazníka v obchodě zaujme, je vzhled. Zda odpovídá jeho představám, jak je velký, jak je příjemný na dotek, a samozřejmě jak se na něm dobře sedí. Každá mince má však svůj rub a líc a v tomto případě je rubovou stranou to, co je uvnitř. Většina současných výrobků se plní speciálními polystyrenovými kuličkami, tím se liší od svých předchůdců plněných malými fazolemi. Na rozdíl od fazolí však musí kuličky splňovat určité normy a zde je často kámen úrazu Mějte se na pozoru před nekvalitním materiálem. Co je třeba sledovat?

pytel

Obsah HBCD – čtyř písmenná zkratka označuje chemikálii zvanou hexabromcyklododekan, která brání spontánnímu spalování polystyrenu v případě vzniku požáru. Přidává se poměrně běžně do většiny stavebních izolačních hmot, výplní obalů spotřebního zboží a v dalších průmyslových způsobech využití. Je ovšem toxická a neměla by být obsažena v kuličkách pro výplně sedacích vaků.
Možnost dokoupení – časem se používáním těchto sedáků výplň smršťuje a opotřebovává a za několik let je třeba její část vyměnit nebo nahradit novou. Prodává se jako náhradní balení, zpravidla ve dvou velikostech. První se označuje jako EPS 70, průměr kuliček je od dvou do pěti milimetrů a je považováno za kvalitnější. Druhá je EPS 50 s průměrem od 5 do 7 milimetrů. V zásadě také platí, že čím menší průměr, tím pomaleji se výplň opotřebovává.

Related Posts

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress