Vhodné zastřešení pro vaši zahradu


Na zahradě toho můžete vybudovat dle její velikosti docela dost. Rozhodně by na ní nemělo chybět alespoň malé venkovní posezení, a to se střechou.

Vhodné zastřešení pro vaši zahradu

Vybudovat na zahradě hezký koutek, kde se budete moci setkávat s příteli nebo prostě jen meditovat se dá různými způsoby. Jsou lidé, kteří investují nemalé peníze do tvorby zimní zahrady. Ta je ale pro mnoho lidí cenově opravdu nedostupná, a proto volí raději klasické venkovní posezení. To však neznamená, že by nemohlo být kryté. I zde je možné využít střechy, i když bez stěn. Základem je ovšem nábytek. Ten by měl odolat nepříjemnostem počasí, tedy hlavně vlhkosti.

Pergola u plotu

Ideální je ratanový nábytek, který nejenže disponuje velice příjemným vzhledem, ale zároveň mu nevadí voda. Je ale docela drahý. Naštěstí je ho i v našich zeměpisných šířkách více než dost a nějaké kousky se dají za slušné peníze sehnat z druhé ruky. Co se však nedoporučuje kupovat si použité, to je zastřešení. A nejen v případě slunečníku.

Hlavní je kvalita

V tomto případě je více než vhodné dbát na kvalitu. I když třeba takový slunečník může vypadat na první pohled docela k světu, neznamená to, že na některých místech není děravý. Takový je pak docela k ničemu, jelikož nechrání nejen před sluncem, ale ani před lehkým májovým deštíkem. V tomto ohledu je daleko lepší pořídit si pergolu. Tento druh konstrukce do zahrady patří stejně dobře, možná i lépe než slunečníky, i když se může někomu jevit pergola příliš drahá. A to se dnes prodávají hlavně prefabrikované verze, které jsou oproti modelům na míru k dispozici skutečně za pakatel.

Zastřešená pergola

Jednoduché na zkonstruování

Stavebnicové typy pergol nemají pouze výhodu v tom, že jsou cenově dostupnější než zakázkové zastřešení, ale zároveň se dají i poměrně snadno složit. Jedná se v podstatě o prefabrikovaný produkt, který si má zákazník složit svépomoci. Něco jako nábytek od jedné nejmenované renomované švédské firmy. Montáž jako taková není většinou příliš složitá, i když je pravda, že je určená pro alespoň dva jedince. Stačí si pozvat kamaráda a za víkend je hotovo. Je rovněž možné nechat to udělat firmu, ale to pochopitelně něco stojí.

Related Posts

© 2024 Stavir - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress